Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Seminaras „Judesys tarp eilučių“

4 sausio, 2019 @ 17:00 - 5 sausio, 2019 @ 15:00

Seminaras skirtas scenos menų atstovams, kurie domisi judančio kūno tyrinėjimu.

Kaip mes suvokiame savo kūną kiekvieną akimirką ir kaip tai veikia mūsų judėjimą?

Šiame seminare judančio kūno tyrėja Viltė Švarplytė dalinsis savo žiniomis įgytomis per Axis Syllabus judančio kūno metodikos pamokas bei kitomis praktikomis, paremtomis judančio kūno pažinimu ir jo galimybėmis. Detalus, tarsi per mikroskopą vykstantis savo kūno stebėjimas, leidžia pamatyti egzistuojančius įpročius ir atverti galimybę naujiems atradimams, padėsiantiems praplėsti suvokimą apie judesį bei plėtoti individualius ieškojimus. Axis Syllabus metodu Viltė pradėjo domėtis dar studijuodama Austrijoje. Sudalyvavusi jo pradininko Frey Faust seminare Lietuvoje ir įkvėpta šios praktikos naudos, praėjusį rugpjūtį išvyko tobulintis į mėnesį trukusį seminarą „Nomadic College“ Graikijoje, kuriame turėjo galimybę mokytis iš skirtingų, sertifikuotų Axis Syllabus mokytojų. Axis Syllabus metodika žadina smalsumą, indidvidualų ir bendruomenišką tyrinėjimą bei diskusiją – nepriklausomą, kritišką, o tuo pačiu atvirą požiūrį į judantį kūną ir jo santykį su pasauliu. „Judesys tarp eilučių“ – tai noras pasidalinti įgyta patirtimi su Lietuvos šokio bendruomene, scenos menų atsotovais, taip prisidedant prie sąmoningo judėjimo tradicijos vystymosi mūsų šalyje.

Šiose užsiėmimuose pažvelgsime į judantį kūną, kaip į neišsemiamą žinių ir įkvėpimo šaltinį. Stebėsime savo kūno struktūrą ir kaip ji kviečia judėti. Įsiklausydami į jos siūlomus judėjimo trajektorijų intervalus nagrinėsime judėjimo be traumų koncepciją. Ieškosime dialogo su mus nuolatos veikiančia gravitacija, kad galėtume išsaugoti energiją ir ją nuolatos „perdirbti“ naujame judesyje bei atrasti nesibaigiantį krytį judėjime. Eksperimentuosime su skirtingais greičiais, skirdami laiko įsiklausymui ir ilgaainiui atrasime akimirkas, kuomet kūnas ims vesti mus pats. Per prisilietimą, ieškosime būdų prikelti kūną judesiui, iš patirties kylančios čia ir dabar. Per šias praktikas aplankysime galbūt naujas, dar niekada neužčiuoptas erdves šokyje.

Užsiėmimus ves Viltė Švarplytė – šiuolaikinio šokio atlikėja, judančio kūno tyrėja. Viltė studijavo Škotijos (Scottish School of Contemporary Dance) ir Austrijos (Anton Bruckner University) universitetuose, 2016 m. įgijo šiuolaikinio šokio atlikėjos ir šokio pedagogės bakalaurą. Kaip atlikėja pastaruosius ketverius metus Viltė pasirodė choreografo ir vizualiųjų menų atstovo Jianan Qu darbuose, kuriuose glaudžiai nagrinėjamas kūno santykis su jį supančia aplinka. Tai paskatino ją toliau gilintis į mūsų kūno ir išorinės erdvės nuolatinę sąveiką; šiuo metu Viltė domisi judesio tyrinėjimu, atrandant išraiškos formas, kurios kurtų jautrų santykį savimi, savo kūnu, jį supančia aplinka bei žiūrovu. Dažnai esanti kelyje ir vis sugrįžtanti į Lietuvą, Viltė klausia, kaip namų pojūtis gali būti kuriamas nuolatiniame judėjime.

Kada: sausio 4 d. 17-20 val ir sausio 5 d. 12-15 val.
Kur: Kęstučio g.62, Tavernos salė

Informacija

Pradžia:
4 sausio, 2019 @ 17:00
Pabaiga:
5 sausio, 2019 @ 15:00
Renginio kategorija:

Vieta

Teatro fabrikas
Kęstučio g.62
Kaunas, Lietuva