Performansas MIGRENA atgijo Ilgojoje salėje

TEATRO FABRIKO, Ilgojoje salėje, įvyko fotomenininko I. Švelnio bei kūrybinės komandos performanso ,,Migrena“ premjera. Stiprus fotografinis, filosofinis bei psichologinis pasakojimas apie beviltišką kovą su neišvengiamu skausmu nepaliko abejingų.

Menininkas I.Švelnys yra gerai žinomas fotografas, kurio vizitine kortele tapo fotografijos kadre naudojamas ,,žuvies akies“ metodas. I. Švelnio kūryba dažnai apibūdinama kaip netradicinė ir tarpdisciplininė, kadangi jo kūryba įgauna savitą aplinkos matymo aspektą, apjungdama daugybę skirtingų elementų bei psichologinį emocinį potyrį.

Performansas ,,Migrena“ varstantis nūdienos duris apsigyveno ir mūsų galvose –,,Skausmo atsikratyti neįmanoma, galima tik su juo susidraugauti…“ – teigė fotomeninkas. Ligą, autoriai pasirinko kaip ašį, kuri iliustruoja ligas, su kuriomis laimėti kovą gali tik tie, kurie sugeba susigyventi su ja. Akimirka po priepuolio atskleidžia tik nualintą nuogą esybę, kuri autoriaus vizualizuojama tiek fotografijoje, tiek šokyje, kaip neatsiejama kasdienybės dalis.

Išskirtinė Ilgoji salė tapo neatsiejama performanso dalimi – viskas buvo kuriama čia ir dabar – išnaudojant šaltą betoną, langinių galeriją ir netradicinę atmosferą.

Su trenksmu pasibaigęs pasirodymas nepaliko abejingų – žiūrovai, tapę pasirodymo dalimi, sunkiai perteikė emocijas, kadangi išgyvenimas buvo individualus ir daugumai, bent iš dalies pažystamas.

,,Migrenos“ kūrybinė komanda:

Fotomenininkas: Iridijus Švelnys;

Modelis: Alvyda Andriekutė;

Šokėjos: Valerija Gneuševa, Ana Novickaja, Greta Bernotaitė;

Muzikos kūrėjai: Dainora Aleksaitė, Rytis Verpečinskas.

Konsultantė: Sakurako San

Performansas MIGRENA Performansas MIGRENA Performansas MIGRENA